Na sociálnych sieťach existujú konšpiračné teórie o tom, ako môže byť Michael Jordan v skutočnosti otcom Jimmyho Butlera. Faktom je, že neexistuje dôkaz, ktorý by to podporoval. Je známe, že ho jeho otec opustil, keď bol ešte len kojencom.

Londa Butler je Butlerovou biologickou matkou, Butler však hovorí, že ako matku mu napadne Michelle Lambert, ktorá je tiež matkou Leslie Jordan, keď ho prijala. Napriek tomu sa nijako nevzdával svojej biologickej matky alebo dokonca otca, ktorého hovorí, že stále miluje.

Jimmy Butler manželka

Butler nemá manželku a nikdy nebol ženatý. S niektorými ženami však už randil. V roku 2016 bol Butler spájaný s herečkou Shay Mitchell, s ktorou ho videli pri mnohých príležitostiach. Ich vzťah však netrval dlho, kým sa neskončil. Pred Shayom mal Butler vzťah s Charmaine Piula v roku 2015. V súčasnosti nie je známe, s kým randí, pretože by radšej nechával túto časť svojho života na verejnosti.

Obchod Jimmy Butler Zmluva Jimmyho Butlera Jimmy Butler Plat

Minnesota Timberwolves vymenili Jimmyho Butlera a Justina Pattona za tím Philadelphia 76ers výmenou za Daria Sarica, Roberta Covingtona, Jerryda Baylessa a výber do druhého kola v roku 2022.

Charania uviedla, že Sixers a Timberwolves budú mať v pondelok obchodný hovor na dokončenie dohody. Podľa tohto by Butler podľa informácií Adrian Wojnarowského z ESPN v stredu debutoval v Sixers proti Orlandu Magic.

Po sezóne 2018-19 bude Butler neobmedzeným voľným hráčom a Philadelphia predtým prejavila záujem pridať Butlera do veľkej trojky s Joelom Embiidom a Benom Simmonsom. Wojnarowski tiež dodal, že Sixers sú si istí, že dosiahnu dohodu, pokiaľ bude pre Jimmyho Butlera v tejto sezóne plynulý prechod. Butler môže podpísať päťročný maximálny kontrakt v hodnote 190 miliónov dolárov, zatiaľ čo iné tímy by mohli ponúknuť štyri roky a predpokladaných 141 miliónov dolárov.

Krátko potom, čo sa objavili správy o obchodovaní s Butlerom, sa šance Philadelphie 76ers na zisk titulu NBA v SuperBook Westgate Las Vegas zmenili z 30 na 16-1. Okrem toho sa šance tímu na víťazstvo vo Východnej konferencii zvýšili zo 7: 1 na 3: 1. Butler má v súčasnosti priemerne 21,3 bodu, 5,2 doskoku a 4,3 asistencie, keď zrazil 37,8 percenta svojich striel z troch pre tím Timberwolves. V doterajších ôsmich zápasoch Timberwolves nazbieral najmenej 20 bodov a tri súťaže si odsedel.

Butler uvažoval o piatkovom zápase proti Sacramentu Kings, keď obchod začal vyzerať ako reálna možnosť. All-Star nakoniec získal Timberwolves za 41 minút 13 bodov. Wojnarowski tiež hlási, že Sixers „plne očakávajú“, že v lete podpíšu Butlera s predĺžením zmluvy.

Načítava sa ... Načítava sa ...

Jimmy Butler Čistá hodnota

Jimmy Butler, americký profesionálny basketbalista, má čistú hodnotu 25 miliónov dolárov. Plazí jeho kariéra, vďaka ktorej sa mu nazhromaždilo také čisté imanie.

Zranenie Jimmyho Butlera

Butler v sezóne 2013-2014 vynechal pre zranenie 15 zápasov, keď hrával za býkov z Chicaga, čo ho obmedzilo na 67 zápasov. V priemere dosiahol na kariéru 38,7 minúty na zápas, čo mu patrilo prvé miesto v NBA.

2. marca 2015 bol Butler vylúčený na tri až šesť týždňov so zranením ľavého lakťa počas sezóny 2014 - 2015. Do akcie sa vrátil 23. marca proti Charlotte Hornets, pri výhre 98–86 zaznamenal 19 bodov a 9 doskokov.

v sezóne 2015 - 2016 vynechal Butler takmer štyri týždne, keď v zápase s Denverom Nuggets utrpel napätie v ľavom kolene. Zvolili ho za účasť na Zápase hviezd NBA 2016, zranenie ho však prinútilo vypadnúť, kde ho v tíme východu následne nahradil tímový kolega Pau Gasol. Butler sa vrátil do akcie za býkov 5. marca proti Houston Rockets po vynechaní 11 zápasov pre zranenie kolena.

Počas sezóny 2017-2018, keď hrával za Timberwolves, Butler opustil zápas neskoro v tretej štvrtine so zranením pravého kolena 23. februára, v ktorom nastúpil proti Houstonu Rockets.

Skorý život Jimmyho Butlera

Pred draftom v roku 2011 jeden generálny manažér NBA uviedol, že Butlerov príbeh bol jedným z najpozoruhodnejších, aké videl za všetky roky basketbalu. Dodal, že „V živote bol toľkokrát, kde bol nastavený na neúspech. Zakaždým prekonal iba obrovské šance. Keď s ním hovoríte - a váha hovoriť o jeho živote - máte len pocit, že toto dieťa má v sebe veľkosť. “

Butler sa narodil v Houstone v Texase, jeho otec opustil rodinu, keď bol ešte dieťaťom. V čase, keď mal 13 rokov, ho matka vyhodila z domu, keď žil na houstonskom predmestí Tomball. Počas rozhovoru v roku 2011 si Butler spomenula na to, čo mu povedala jej matka: „Nepáči sa mi tvoj pohľad. Musíš ísť. “ Butler sa potom odrazil medzi domami rôznych priateľov, zostal niekoľko týždňov a potom sa presťahoval do iného domu. Butler napriek tomu všetkému udržiava blízky vzťah so svojimi rodičmi a hovorí: „Nezdržujem sa. Stále sa rozprávam s rodinou. Moja mama. Môj otec. Milujeme sa navzájom. To sa nikdy nezmení. “

Butlera si všimol Jordan Leslie v letnej basketbalovej lige pred jeho posledným rokom na strednej škole Tomball, nováčik školy a basketbalista, ktorý ho vyzval na streleckú súťaž v troch bodoch. Obaja sa okamžite spriatelili a Butler začal bývať v Leslieho dome. Matka a nevlastný otec jeho priateľa sa spočiatku zdráhali, pretože mali medzi sebou ďalších šesť detí, neskôr si ho o pár mesiacov vzali. Butler by neskôr povedal: „Prijali ma do svojej rodiny. A nebolo to kvôli basketbalu. Michelle Lambert, Leslieho matka bola veľmi milujúca. Proste také veci robila. Nemohol som tomu uveriť.

Butler mal v priemere 10 bodov na zápas ako junior na Tomball High. Ako senior a kapitán tímu v rokoch 2006 až 2007 mal Butler v priemere 19,9 bodu a 8,7 doskoku na zápas a následne bol zvolený za najcennejšieho hráča svojho tímu. Zo strednej školy nebol ťažko prijatý a vybral sa na Tyler Junior College v texaskom Tyleri.

Vysoká škola Jimmyho Butlera Vzdelávanie Jimmyho Butlera

Butler získal záujem z programov divízie I po svojej základnej sezóne v Tyleri, kde mal priemerne 18,1 bodu, 7,7 doskoku a 3,1 asistencie na zápas. V roku 2008 bol Butler považovaný za dvojhviezdneho nováčika na stránke 247Sports.com. Bol zaradený do zoznamu vyhliadok pre juniorské školy číslo 127.
Butler prijal atletické štipendium na účasť na Marquette, kde ako druhák v sezóne 2008 až 2009 dosiahol v priemere 5,6 bodu a 3,9 doskoku na zápas a zaznamenal percento voľného hodu 0,768.

Butler prešiel do základnej zostavy ako junior počas sezóny 2009-2010 na priemerných 14,7 bodu a 6,4 doskoku na zápas a získal vyznamenania Čestné uznanie Veľkého východu. Butlerovu sezónu zvýraznili dva víťazné zásahy vs UConn a St. John’s, ktoré pomohli Marquette skončiť na Veľkom východe 11: 7 a získať piate po sebe idúce turnajové vystúpenie v NCAA. Ako senior v rokoch 2010–2011 mal Butler v priemere 15,7 bodu na zápas a druhý rok po sebe získal Čestné uznanie Veľkého východu.

Kariéra Jimmyho Butlera

Jimmy Butler Bulls (2011 - 2017) (Chicago Bulls)

Skoré roky

Butlera si vybrali Chicago Bulls s 30. celkovým výberom v drafte NBA 2011. Vo svojom nováčikovskom roku videl obmedzené príležitosti, keď počas sezóny 2011 - 2012 so skrátenou výlukou odohral 42 zápasov. V nasledujúcej sezóne odohral všetkých 82 zápasov za býkov. Butler odohral na začiatku sezóny 2012–13 obmedzené minúty, v druhej polovici sezóny zaznamenal významné minúty, keď začal všetkých 12 zápasov play-off.

Proti Torontu Raptors zaznamenal 9. apríla vtedajšie maximum 28 bodov za kariéru. O dva dni nato Butler zaznamenal svoju prvú kariéru v zápase New York Knicks, zápas 20/10 s 22 bodmi a 14 doskokov dosiahnutými v kariére. V sezóne 2013–2014 Butler vynechal pre zranenie 15 zápasov a obmedzil ho na 67 zápasov. V priemere dosiahol na kariéru 38,7 minúty na zápas, čo mu patrilo prvé miesto v NBA. 30. decembra strelil sezónne maximum proti Memphisu Grizzlies s 26 bodmi.

Butler vytvoril rekord franšízy, keď 15. januára v zápase proti Orlandu Magic nastúpil na 60:20 a skončil s 21 bodmi, siedmimi doskokmi a šiestimi asistenciami. Na konci sezóny bol vymenovaný do druhého obranného tímu NBA.

2014-2015

Butler si 25. novembra 2014 pripísal kariérne maximum s 32 bodmi, keď prehral s tímom Denver Nuggets. Za hráča hraného v októbri / novembri bol 3. decembra 2014 vyhlásený za hráča mesiaca Východná konferencia. Butler neskôr stanovil nové kariérne maximum 35 bodov pri víťazstve 103–97 nad New York Knicks 18. decembra. Butler bol menovaný rezervou pre Východnú konferenciu v zápase hviezd NBA 2015 29. januára 2015. marca 2. 2015 bol vylúčený na tri až šesť týždňov so zranením ľavého lakťa. Butler sa vrátil do akcie 23. marca proti Charlotte Hornets. Pri výhre 98–86 zaznamenal 19 bodov a 9 doskokov.

Butler nastavil 20. apríla v druhej rovnej hre najvyššiu dosiahnutú kariéru v play-off a dosiahol 31 bodov za víťazstvo Bulls nad tímom Milwaukee Bucks 91: 82, aby sa ujali vedenia 2: 0 vo svojej sérii prvého kola. Butler 25. apríla opäť dosiahol najvyššiu možnú úroveň v play-off s 33 bodmi, keď prehrou Bulls s Bucks 92: 90 prehral s Bucks a znížil tak svoj náskok na 3: 2. Ďalej vyhrali 6. zápas série, posunuli ich do semifinále, kde prehrali 4: 2 s Clevelandom Cavaliers. Butler bol menovaný za najlepšieho hráča NBA za roky 2014 - 2015 a stal sa prvým hráčom v histórii franšízy, ktorý cenu získal 7. mája.

2015-2016

Butler 9. júla 2015 opätovne podpísal s Bulls päťročný kontrakt so zmluvou za 95 miliónov dolárov. Dohoda obsahuje piaty rok hráčske možnosti. Pri prehre s Bostonom Celtics 9. decembra zaznamenal 36-bodové maximum v kariére. 18. decembra túto hranicu zavŕšil 43 bodmi pri štvornásobnej prehre 147–144 predĺžení s Detroit Pistons. Butler 3. januára prekonal tímový rekord Michaela Jordana v počte bodov na polovicu, keď po prestávke zaznamenal 40 zo svojich 42, aby doviedol Bulls k víťazstvu 115–113 nad Torontom Raptors.

O dva dni neskôr zaznamenal 32 bodov a vtedy sezónne maximum 10 asistencií pri výhre 117: 106 nad Milwaukee Bucks. Dosiahol maximum z kariéry v 53 bodoch za víťazstvo 115:11 v predĺžení nad tímom Philadelphia 76ers 14. januára. Butler mal tiež 10 doskokov a šesť asistencií, keď strelil 15 z 30 gólov z poľa a 21 z 25 trestných hodov, aby pomohol býci prasknú v sérii troch prehier. 5. februára Butler vynechal takmer štyri týždne, keď utrpel napätie v ľavom kolene v zápase proti Denveru Nuggets.

Zvolili ho za účasť na Zápase hviezd NBA 2016, zranenie ho však prinútilo vypadnúť, kde ho v tíme východu následne nahradil tímový kolega Pau Gasol. Butler sa vrátil do akcie za býkov 5. marca proti Houston Rockets po vynechaní 11 zápasov pre zranenie kolena. Butler za 34 minút akcie zaznamenal 24 bodov, 11 doskokov, 6 asistencií a 1 zisk pri výhre 108: 100, kde pomohol býkom prerušiť sériu prehier štyri zápasy.

7. marca sa však Butler vrátil na vedľajšiu koľaj kvôli zápasu tímu s Milwaukee Bucks kvôli bolestiam chrbta a opuchu v ľavom kolene. Po trojzápasovej absencii sa Butler vrátil do akcie 14. marca proti Torontu Raptors. 2. apríla Butler zaznamenal svoje prvé triple-double v kariére s 28 bodmi a maximami v kariére 17 doskokov a 12 asistencií pri prehre 94:90 s Detroitom Pistons. 13. apríla počas finále sezóny Bulls zaznamenal Butler svoje druhé triple-double v kariére s 10 bodmi, 12 doskokmi a 10 asistenciami pri výhre 115: 105 nad Philadelphiou 76ers.

Sezóna 2016–17

27. októbra v úvodnej sezóne sezóny Bulls zaznamenal Butler najvyššie skóre 24 bodov pri výhre 105–99 nad Bostonom Celtics. Mal 39-bodové úsilie pri prehre 115–107 s Atlantom Hawks 9. novembra. O tri dni nato Butler nazbieral 37 bodov, trafil všetkých 14 trestných hodov, chytil osem doskokov a v sezóne si pripísal deväť asistencií. Výhra 106–95 nad Washington Wizards. 20. novembra zaznamenal Butler 40-bodové maximum pri výhre 118: 110 nad Los Angeles Lakers.

Butler bol nasledujúcim dňom vyhlásený za hráča týždňa Východnej konferencie za zápasy hrané od pondelka 14. do nedele 20. novembra. Svoje sezónne maximum vyrovnal 40 bodmi a trafil bzučiak do stopy 20 stôp, aby dal býkom 101–99 comeback víťazstvo nad Brooklyn Nets 28. decembra. Získal deväť bodov v záverečných 2 1⁄2 minútach na rely Chicago. Skončil 11 z 11 z čiary trestného hodu a uchmatol 11 doskokov, keď býci v posledných troch minútach prekonali sedembodové manko.

Butler získal 52 bodov pri výhre 118–111 nad Charlotte Hornets 2. januára 2017. Bol bodovo plachý pred svojim kariérnym maximom, ktoré získal 14. januára 2016 a v prvom polčase zaznamenal 20 bodov a v prvom 17 záverečné štyri minúty zápasu. Mal tiež 12 doskokov a šesť asistencií pri streľbe 21 z 22 z čiary trestného hodu. 7. januára Butler tretíkrát v šiestich zápasoch dosiahol hranicu 40 bodov, keď so ziskom 42 bodov zvíťazil nad Torontom Raptors v pomere 123: 118 za predĺženie.

Butler bol menovaný hráčom týždňa Východnej konferencie o dva dni neskôr, pokiaľ ide o zápasy hrané od pondelka 2. do nedele 8. januára. Butler bol vymenovaný za štartéra v tíme Východnej konferencie All-Star pre Zápas hviezd NBA 2017 19. januára Butler dostal pokutu a 27. januára bol potrestaný za vylúčenie zo základnej zostavy proti Miami Heat, keď spochybnil túžbu mladších hráčov tímu po prehre s Atlanta Hawks 25. januára.

Následne skončil iba s tromi bodmi pri streľbe 1 za 13. Butler zaznamenal svoje tretie triple-double v kariére s 18 bodmi, 10 doskokmi a 10 asistenciami pri výhre 117–99 nad Clevelandom Cavaliers 25. februára 2017. 26. marca 2017 mal Butler 20 bodov a dosiahol 14 najlepších v kariére vo výhre 109–94 nad Milwaukee Bucks. 6. apríla 2017 zaznamenal svoje štvrté triple-double v kariére s 19 bodmi, 10 doskokmi a 10 asistenciami pri výhre 102: 90 proti Philadelphii 76ers.

Jimmy Butler Timberwolves (2017 - 2018)

Butler bol vymenený 22. júna 2017 spolu s právami na Justina Pattona (16. voľba v drafte NBA z roku 2017), do Minnesoty Timberwolves výmenou za Zach LaVine, Kris Dunn a tiež práva na Lauriho Markkanena (siedmy výber) v návrhu NBA z roku 2017). Pri svojom debute v tíme Timberwolves 18. októbra nazbieral Butler 12 bodov za prehru 107–99 so San Antonio Spurs.

Vo štvrtej štvrtine víťazstva Timberwolves 112–106 nad Los Angeles Clippers 3. decembra zaznamenal 20 zo svojich 33 bodov. Dvanásteho decembra získal 38 bodov za prehru 118–112 za predĺženie s tímom Philadelphia 76ers. 18. decembra mal Butler 37-bodové úsilie pri výhre 108–107 nad Portland Trail Blazers. 27. decembra Butler zaznamenal 12 zo 14 bodov Minnesoty za predĺženie a skončil so sezónnym maximom 39, aby zdvihol Timberwolves k víťazstvu 128–125 nad Denverom Nuggets. 23. januára bol vymenovaný do zálohy Hviezdnej konferencie Západnej konferencie.

Butler pri svojom návrate do Chicaga 9. februára nazbieral 38 bodov pri prehre 114: 113 s býkmi. Rozhodol sa nehrať Zápas hviezd, uprednostnil úsek sezóny a myslel si, že zvyšok mu prospeje. V prvom zápase Timberwolves po prestávke All Star, 23. februára proti Houstonu Rockets, však Butler opustil hru neskoro v tretej štvrtine so zranením pravého kolena. O dva dni neskôr podstúpil Butler operáciu menisku a bol vylúčený na neurčito.

K akcii sa vrátil 6. apríla a získal 18 bodov pri výhre 113–96 nad Los Angeles Lakers. V hre 3 play-off série Timberwolves v prvom kole proti Rockets zasiahol Butler medzi svojimi 28 bodmi štyri 3-ukazovatele pri výhre 121: 105. Timberwolves prehrali sériu v 5 hrách. Butler krátko pred tréningovým kempom v roku 2018 požiadal o výmenu z tímu Timberwolves, čo naznačuje, že v offseasone 2019 s tímom znova nepodpíše. Ak sa pred začiatkom základnej časti obchod nepodarilo dosiahnuť, rozhodol sa Butler v rokoch 2018–2019 hrať za Minnesotu. Butler sa objavil v 10 z prvých 13 hier Timberwolves, než sa začiatkom novembra skončila dvojmesačná sága.

Jimmy Butler 76ers (2018 - súčasnosť)

Butler bol vymenený 12. novembra 2018 spolu s Justinom Pattonom do klubu Philadelphia 76ers výmenou za Jerryda Baylessa, Roberta Covingtona, Daria Šarića a výber draftu druhého kola do roku 2022. Debutoval na ihrisku 76ers, keď získal 14 bodov pri prehre 111 - 106 s Orlandom Magic o dva dni neskôr. 25. novembra zaznamenal Butler 34 bodov a 12 doskokov a dosiahol 3-bodový zisk s 2,3 sekundami, aby dal 76-kám víťazstvo 127–125 nad Brooklyn Nets. Butler zaznamenal svoje sezónne maximum 38 bodov pri prehre 113–102 s tímom Toronto Raptors. O dva dni neskôr mal druhý priamy 38-bodový zápas pri výhre 117: 111 nad Detroitom PistonsA.